Historie klubu

Začalo to "bandy" hokejem na bývalém římovském zimním stadionu, kde jsme se začali scházet v hojném počtu během památného podzimu 1990. Honit se za tenisovým míčkem jen tak bez dalšího užitku nám vydrželo necelý rok. A tak zjištění, že se tento sport dá hrát i závodně, i když se tomu pak začne říkat hokejbal, nebo také zprvu hockeyball, nebo nejsprávněji dekhockey, jak tuto odrůdu hokeje nazvali v zemi, kde vznikla v Kanadě, nás přivedlo do Asociace hokejbalových klubů Čech, Moravy a Slezska.
První sezóna ( 1991 / 1992 ) dopadla nad očekávání a v jednom ze zápasů jsme dokonce získali první bod za remízu. Samozřejmě, že by se dalo napsat, kdy jsme poprvé zvítězili, kdy jsme  poprvé v konečné tabulce postoupili z posledního místa vzhůru. ale nač připomínat naše slavné prohry a znovuoživovat staré křivdy.
K posouzení našich výsledků může posloužit zatím pouze individuální tabulka Kanadského bodování ze všech mistrovských utkání, která jsme sehráli od roku 1991 až po dnes. Tabulky a výsledky jednotlivých sezón se připravují a na těchto stránkách budou umístněny v dohledné době. Stejně tak budou zpracovány výsledky našeho snažení na četných turnajích, ke kterým jsme byli přizváni,  nebo které jsme sami pořádali.
Počet hráčů, kteří za dvacet let římovského hokejbalu prošlo týmem VCHS se zatím zastavil na čísle 72.
Někteří se pouze přihlásili a více jsme o nich neslyšeli, jiní odehráli několik zápasů, ale stále za náš tým hrají i ti, kteří byli na soupisce týmu již v jeho první sezóně. Více  o hráčích našeho týmu se dozvíte po dokončení další části  těchto stránek. Ano, jistěže sliby jsou krásná věc. stačí jen uvěřit.
Přesto byly zápasy, ke kterým se nás dostavilo jen po skrovnu. V době, kdy nás naopak chodilo na zápasy patnáct, šestnáct a více jsme se rozhodli pro založení "béčka". To vedlo ke zkvalitnění výběru hráčů do prvního týmu a k jeho postupu do vyšších soutěží.  Přiznejme si. že k dalším postupům přispěli i různé reorganizace soutěží, kterých bylo v AHbK někdy až příliš už proto, že v ČR působí na celostátní úrovni i další hokejbalový svaz a oddíly mohly volně přecházet z jednoho do druhého.
Historie vzniku hokejbalu v jižních Čechách se datuje do druhé poloviny osmdesátých let minulého století.
K této historii se snažíme svými prohrami a vítězstvími, ale především vítězstvími, posledních deset let přispět i my. V posledních letech se podařilo vytvořit dva  kvalitní týmy, které oba mohou pomýšlet na dobré umístnění ve svých soutěžích. Po loňské sezóně, kdy se obě naše mužstva umístnila shodně na prvních místech svých skupin, Okresního přeboru i  III. okresní soutěže AHbK, čekají na naše hráče noví a kvalitnější soupeři.
V roce 2007 jsme opustili Extraligu a naše týmy od té doby se účastnily jen okresních soutěží.
Později došlo i ke zrušení druhého týmu a dnes hraje TJ Sokol Římov VCHS již několik let po sobě
v Okresním přeboru. Pro rok 2011 byla tato soutěž nazvána 2 . ligou AHbK ČR.

 

V Římově dne 17.  9. 2002 (doplnění 10. 1. 2012)                      Vedoucí mužstva : Petr Mikoláš